Peter Geurts - Bruine Bonen met Spek
Na een lange periode van muzikale stilte is Peter Geurts terug met zijn single “Bruine Bonen met Spek”. De zanger uit Veendam blaast hiermee een bijzonder nummer uit zijn muzikale verleden nieuw leven in.

Het liedje is niet helemaal nieuw voor Peter. Jaren geleden mocht hij het namelijk samen zingen met de legendarische Johan van der Sluis, met wie hij destijds het duo Johan & Peter vormde. Met deze nieuwe uitvoering brengt Peter het nummer opnieuw onder de aandacht. Het thema van “Bruine Bonen met Spek” is volgens hem nog altijd actueel.
Peter Geurts, geboren in Groningen, heeft een rijke muzikale geschiedenis. Zijn muzikale avontuur begon al op 15-jarige leeftijd bij drumband Avanti. Na drumlessen aan de muziekschool in Groningen ontwikkelde hij zich verder als drummer, muzikant en uiteindelijk ook als zanger.
In de jaren zeventig en tachtig maakte Peter deel uit van de populaire formatie The Black Birds, bekend van piratenhits als ‘Het Groninger Land’ en ‘Mooie Meid’. Met deze nummers wist de groep een vaste plek te veroveren binnen de Nederlandstalige muziekwereld.
Door de jaren heen werkte Peter bovendien samen met bekende artiesten als Marianne Weber en Dennie Christian. Zijn liefde voor muziek is altijd gebleven.
Met “Bruine Bonen met Spek” keert Peter Geurts terug naar zijn muzikale roots en laat hij horen dat de Nederlandstalige piratenmuziek nog altijd springlevend is.